KONST / Litografier / Färglitografi 16914283
nr 1691 4283
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Signerad, numrerad ea, Man med hammare. Färglitografi, bildmått: 55x41 cm, yttermått inklusive ram: 76x61
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:00:11
100 kr
150 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin