KONST / Litografier / Färglitografi 13636508

nr 1363 6508

Albert Engström

(1869-1940), Sverige

Färglitografi, Albert Engström (1869-1940), Sverige. Kräftor kräva dessa drycker. Ej signerad. 57x43 cm

Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 30 november 2020
kl 20:21:35

Albert Engström

Läs mer om Albert Engström