KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15191030

nr 1519 1030

Roberto Matta

(1911-2002), Frankrike

Färgetsning, Signerad, numrerad 15/90. Bildmått: 47x61 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm

Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.

måndag 30 januari 2023
kl 20:11:46

  • Klassiska
  • 30 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Roberto Matta

Läs mer om Roberto Matta