KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13978004

nr 1397 8004

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad 42/100, daterad 1977, Haskel 135. Oramat löst blad. Motivet: ca 130x88 cm. Bladets mått: 140x96,5 cm

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 17 maj 2021
kl 20:24:26

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander