KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13824008

nr 1382 4008

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 25/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

Utrop:

300 kr

Såld:

450 kr

måndag 1 mars 2021
kl 18:08:43

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander