KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13978003

nr 1397 8003

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 17/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

Utrop:

300 kr

Såld:

500 kr

måndag 17 maj 2021
kl 18:36:07

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander