KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14954021

nr 1495 4021

Jorgo Krallis

(f. 1937)

Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 31/160. Bildmått: 20x29 cm, yttermått inklusive ram: 65x58 cm

Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 10 oktober 2022
kl 18:43:50

10/10 18:38:50 1      Vinnande bud

Jorgo Krallis

Läs mer om Jorgo Krallis