GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / FÃ¥glar 1158231
*
nr 115 8231
FÃ¥glar
4 st. keramik, Rosa Ljung H. 10 - 24
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar keramik rosa ljung h
-
7025 Litografier
32 st, Ur Svenska fåglar, bladets mått: 39x30, ora..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:17
-
7144 Oljemålning
Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:04
-
6063 Skulpturer
5 st, glaserad keramik. Fåglar & hund, Höjd: 12-28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:49
*
FÃ¥glar
nr 115 8231
FÃ¥glar
4 st. keramik, Rosa Ljung H. 10 - 24
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2002 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar keramik rosa ljung h
-
7025 Litografier
32 st, Ur Svenska fåglar, bladets mått: 39x30, ora..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:17 -
7144 Oljemålning
Hennig Poulsson, Signerad, fåglar. Olja på duk, 32..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:04 -
6063 Skulpturer
5 st, glaserad keramik. Fåglar & hund, Höjd: 12-28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:49



