SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Etui 10673536
nr 1067 3536
Etui
silver, Tyskland, 1930-tal, 10x7, 5, 150g
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 7 november 2016
kl 18:51:31
4/11 16:26:41
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver