SILVER & METAL / Silver / In a case 12376457
nr 1237 6457
IN A CASE
silver, Persia, 1900-talets första hälft. Length: 11, 5 cm. Width: 7 cm, weight. 222g,
silver, Persien, 1900-talets första hälft, Längd: 11,5 cm. Djup: 7 cm, vikt. 222g
1000
SEK 800
Monday February 25 2019
at 18:42:21
23/2 19:55:02
700 kr
25/2 12:33:46
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver