bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10134081



*

nr 1013 4081


Stig-Åke Lund

(f. 1932), Sverige


Etsning, Stig-Åke Lund (f. 1932), Riddarholmen, 20/35, motivet: 32x39


Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.

Utrop:

400 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 januari 2016
kl 20:06:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/1 23:19:53 1      200 kr
16/1 09:42:24 2      400 kr
16/1 23:56:12 3      300 kr
16/1 23:56:12 2      350 kr (Budbetjänt)
16/1 23:56:28 3      400 kr
16/1 23:56:28 2      400 kr (Budbetjänt)
16/1 23:57:09 3      500 kr
18/1 19:58:58 4      500 kr
18/1 19:58:58 3      500 kr (Budbetjänt)
18/1 20:01:00 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Stig-Åke Lund

Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.

Läs mer om Stig-Åke Lund
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gamla stan grafik riddarholmen stig-åke lund stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 4085 Etsning
    Björn Brusewitz (f. 1948), Sverige, PT-upplaga. Si..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 augusti kl 18:14
  • 4084 Etsning
    Björn Brusewitz (f. 1948), Sverige. Perrong. Signe..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 augusti kl 18:36
  • 3229 Etsning
    Charles Oliver Murray (1842-1923), Storbritannien...//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 augusti kl 18:53
  • 4038 Etsning
    Gerhard Albe (1892-1965), Sverige. Svenska flottan..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 augusti kl 18:08
  • 3066 Etsning
    Hans Johansson. Signerad, numrerad 21/75. Bildmått..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 augusti kl 18:13
  • 3058 Etsning
    Hans Johnsson. Signerad, numrerad 6/80. Bildmått: ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 augusti kl 18:01




Ladda ner broschyr