KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16292021

nr 1629 2021

Lena Cronqvist

(f. 1938), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 26/75. Bladets mått: 61x47cm, oramat löst blad

Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 17 juni 2024
kl 21:05:47

  • Tema
  • 17 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Lena Cronqvist

Läs mer om Lena Cronqvist