bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14052115



*

nr 1405 2115


Lena Cronqvist

(f. 1938), Sverige


Etsning, Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 51/60. Motivet: 17x16, yttermått inklusive ram: 46x42 cm


Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 2.200 kr (per 07:39:16)
Uppdatera
Visning

fredag 18/6, lördag 19/6, söndag 20/6 och måndag 21/6


Auktionen
avslutas:

måndag 21 juni kl 20:39:16


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
31/5 21:03:55 1      1.200 kr
3/6 20:29:21 2      1.500 kr
7/6 18:20:19 3      1.500 kr
7/6 18:20:19 2      1.500 kr (Budbetjänt)
7/6 18:21:30 3      1.600 kr
8/6 21:03:09 2      1.800 kr
10/6 21:49:13 4      ledande budet*
17/6 20:30:40 5      2.200 kr
17/6 20:30:40 4      2.200 kr (budbetjänt)

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...



Läs mer om Kvinnliga konstnärer

  • Konstnär/Designer

Lena Cronqvist

Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.

Läs mer om Lena Cronqvist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lena cronqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6230 Etsning
    ÅKE W HANSSON. Signerad, numrerad 93/100, "dockspe..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 20:54
  • 2128 Etsning
    Åsa Burman (1953-2002), Sverige. "Vattenhål?". Sig..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 18:36
  • 2143 Etsning
    Brita Andersson (1925-2010), Sverige. "Vilande". S..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 20:13
  • 5535 Etsning
    Conny Berglund. Signerad, numrerad 101/175. Motive..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 20:56
  • 6002 Etsning
    Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 18:43
  • 5002 Etsning
    Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 juni kl 18:24




Ladda ner broschyr