KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16915203
nr 1691 5203
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad -78, daterad 115/150, bladets mått: 35x49 cm, yttermått inklusive ram: 47x58 cm
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
måndag 31 mars 2025
kl 18:09:49
Igge Karlsson
Läs mer om Igge Karlsson