KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15072110

nr 1507 2110

Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige

Etsning, Slussen. Signerad, daterad 1950. Bildmått: 34x25 cm, yttermått inklusive ram: 54x43 cm

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 5 december 2022
kl 19:36:23

Hans Norsbo

Läs mer om Hans Norsbo