KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14776255
nr 1477 6255
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Gård vid älv. Signerad, daterad 1948. Bildmått: 17,5x24 cm, yttermått inklusive ram: 42x48 cm
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 4 juli 2022
kl 18:34:47