KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14776255

nr 1477 6255

Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige

Etsning, Gård vid älv. Signerad, daterad 1948. Bildmått: 17,5x24 cm, yttermått inklusive ram: 42x48 cm

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 4 juli 2022
kl 18:34:47

Hans Norsbo

Läs mer om Hans Norsbo