KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13464109

nr 1346 4109

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

Etsning, Vråk. Signerad, numrerad 142/340, motivets mått: 65x49 cm

Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

måndag 7 september 2020
kl 20:37:52

Göran Brunius

Läs mer om Göran Brunius