KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14834038

nr 1483 4038

Gerhard Albe

(1892-1965), Sverige

Etsning, Svenska flottans inpassning till Helsingfors. Signerad. Bildmått: ca 17x49 cm, yttermått inklusive ram: ca 39x65 cm

Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.

måndag 22 augusti 2022
kl 18:08:46

Gerhard Albe

Läs mer om Gerhard Albe