bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Drinkskedar 12343107



*

nr 1234 3107


Drinkskedar

30 st, 12 + 6 + 6 + 6 delar, nysilver. Längd: 15-23cm


Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 18:09:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/2 09:51:48 1      300 kr
9/2 15:16:53 2      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 300 kr
  Göteborg 300 kr
  Helsingfors 300 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: drinkskedar nysilver pläter silver ädelmetall
  • 4123 6828brickor
    2 st, nysilver, KL. 43x33cm. 63x28cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 feb kl 18:55
  • 7015 Bägare
    silver, Lorenz Vick, Ulricehamn, 1778. Höjd: 11
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    25 feb kl 19:40
  • 7016 Bägare
    silver, Uppsala, 1700-tal, Otydliga Stämplar. Höjd..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    25 feb kl 19:42
  • 3443 Bestick
    16 delar, Silver (800), knivar & skedar. Bruttovik..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 feb kl 20:29
  • 4207 Bestick
    51 delar, 1950-tal
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 feb kl 18:29
  • 4583 Bestick
    Nils Johan, 50/60-tal, 30 del ca
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 feb kl 18:24




Ladda ner broschyr