SILVER & METAL / Silver / Dosor / luktdosor 11298035
nr 1129 8035
Dosor / luktdosor
3 pcs, silver, 19th century, Holland / Danmark, height: 4-6, 5, diameter: 5,
3 st, silver, 1800-tal, Holland / Danmark, höjd: 4-6,5, diameter: 5
2000
SEK 1000
Monday September 18 2017
at 18:15:16
13/9 23:12:51
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Dosor / luktdosor
nr 1129 8035
Dosor / luktdosor
| Estimate: | 2000 |
| Sold: | SEK 1000 |
Monday September 18 2017 |
| 13/9 23:12:51 | 1 | Vinnande bud |
Silver
Silver