ÖVRIGT / Smycken / Collier & ring 15597046
nr 1559 7046
Collier & ring
Silver/förgyllt, design: Glenn Roll. Diameter: 15cm
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 28 augusti 2023
kl 19:16:27
300 kr
350 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Lavering
Nisse Strinning (1917-2006)
Springare (Stig Lindberg)