Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Cocktailskedar 17569007



*

nr 1756 9007


Cocktailskedar

12 st, nysilver, Numrerade. Längd: 21,5 cm


Utrop:

600 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 23:39:49)
Uppdatera
Visning


Auktionen
avslutas:

måndag 2 februari kl 20:02:05


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 25% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: cocktailskedar numrerade nysilver pläter silver ädelmetall
  • 9009 Kompottskedar
    12 st, silver, Norge. Längd: 14,5 cm, vikt: 255 gr ca
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    2 feb kl 18:24
  • 9008 Skedar
    silver, 12+ 6 + 1 st serveringssked. Längd: 10-19,..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    2 feb kl 20:27




Ladda ner broschyr