SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Cocktailskedar 17569007
*
nr 1756 9007
Cocktailskedar
12 st, nysilver, Numrerade. Längd: 21,5 cm
Utrop:
600 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 23:39:49)
Uppdatera
Visning
Auktionen
avslutas:
måndag 2 februari kl 20:02:05
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cocktailskedar numrerade nysilver pläter silver ädelmetall
-
9009 Kompottskedar
12 st, silver, Norge. Längd: 14,5 cm, vikt: 255 gr ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 18:24
-
9008 Skedar
silver, 12+ 6 + 1 st serveringssked. Längd: 10-19,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 20:27
*
Cocktailskedar
nr 1756 9007
Cocktailskedar
12 st, nysilver, Numrerade. Längd: 21,5 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Bevakningspris: |
ÄR EJ UPPNÅTT |
| Aktuellt bud: | Inga bud (per 23:39:49) Uppdatera |
| Visning |
|
Auktionen avslutas: |
måndag 2 februari kl 20:02:05 |
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cocktailskedar numrerade nysilver pläter silver ädelmetall
-
9009 Kompottskedar
12 st, silver, Norge. Längd: 14,5 cm, vikt: 255 gr ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 18:24 -
9008 Skedar
silver, 12+ 6 + 1 st serveringssked. Längd: 10-19,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
2 feb kl 20:27



