Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coaster 5933212



*

nr 593 3212


Coaster

pläter, England


Utrop:

100 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 augusti 2009
kl 18:10:55


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/8 14:21:59 1      100 kr
9/8 21:47:52 2      300 kr
10/8 10:32:02 3      200 kr
10/8 11:01:49 4      300 kr
10/8 17:13:37 5      350 kr
10/8 17:20:45 6      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters engelsk england europa glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:22
  • 7214 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:05
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr