SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coaster 11018322
nr 1101 8322
Coaster
nysilver, höjd: 11 cm, diameter: 10 cm
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 10 april 2017
kl 20:57:16
5/4 16:53:16
100 kr
9/4 22:49:57
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.