SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Chokladkanna 8894128
nr 889 4128
Chokladkanna
Silver, 1800-talets andra hälft, Franska kontrollstämplar, höjd: 20, vikt:494g brutto
måndag 21 april 2014
kl 19:12:01
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver