MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå+ 2851433
*
nr 285 1433
Byrå+
Spegel ,Lampetter
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 19:41:01
1
150 kr
16/11 22:52:26
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer byrå byråar lampetter lamphållare ljushållare spegel väggljusstakar väggljusstake
-
7398 Byrå
1940-tal, mahogny, Svenska Möbelfabrikerna AB, Bre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:10
-
8191 Byrå
Betsad furu, 1800-tal. Bredd: 102 cm, djup: 45 cm,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:03
-
7399 Byrå
England, Idegran. Bredd: 38 cm, djup: 28 cm, höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11
-
8247 Byrå
England. Bredd: 70 D, 31, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:17
-
8327 Byrå
Gustaviansk stil, Alm. Bredd: 110 cm, djup: 53 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
-
8293 Byrå
med stenkiva, rokokostil, 2 lådor, beslag i mässin..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:12
*
Byrå+
nr 285 1433
Byrå+
Spegel ,Lampetter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 19:41:01 | 1 | 150 kr |
16/11 22:52:26 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer byrå byråar lampetter lamphållare ljushållare spegel väggljusstakar väggljusstake
-
7398 Byrå
1940-tal, mahogny, Svenska Möbelfabrikerna AB, Bre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:10 -
8191 Byrå
Betsad furu, 1800-tal. Bredd: 102 cm, djup: 45 cm,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:03 -
7399 Byrå
England, Idegran. Bredd: 38 cm, djup: 28 cm, höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11
-
8247 Byrå
England. Bredd: 70 D, 31, höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:17 -
8327 Byrå
Gustaviansk stil, Alm. Bredd: 110 cm, djup: 53 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06 -
8293 Byrå
med stenkiva, rokokostil, 2 lådor, beslag i mässin..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:12