GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Burkar 8941005
*
nr 894 1005
Burkar
2 st, bland annat. Gefle
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 20:50:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 20:01:19
1
350 kr
23/3 09:42:03
2
400 kr
3/4 20:54:20
3
450 kr
25/4 02:34:21
4
600 kr
11/5 18:14:12
5
800 kr
12/5 20:45:46
6
Vinnande bud
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: burkar gefle keramik svensk keramik svenska keramiker
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07
*
Burkar
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1005
Burkar
2 st, bland annat. Gefle
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/3 20:01:19 | 1 | 350 kr |
23/3 09:42:03 | 2 | 400 kr |
3/4 20:54:20 | 3 | 450 kr |
25/4 02:34:21 | 4 | 600 kr |
11/5 18:14:12 | 5 | 800 kr |
12/5 20:45:46 | 6 | Vinnande bud |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: burkar gefle keramik svensk keramik svenska keramiker
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07