SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 9489366
*
nr 948 9366
Bricka
pläter, England, längd: 46 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2015
kl 18:45:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 16:50:32
1
350 kr
16/3 16:58:07
2
350 kr
16/3 16:58:07
1
350 kr (Budbetjänt)
16/3 16:58:17
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Aktuellt bud: 3.600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:30
-
7126 Gafflar
Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
Aktuellt bud: 7.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:59
-
7198 Sockerskål
silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:11
*
Bricka
Läs om budbetjänten
nr 948 9366
Bricka
pläter, England, längd: 46 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/3 16:50:32 | 1 | 350 kr |
| 16/3 16:58:07 | 2 | 350 kr |
| 16/3 16:58:07 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 16/3 16:58:17 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka engelsk england europa nysilver pläter silver ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Aktuellt bud: 3.600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:30 -
7126 Gafflar
Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
Aktuellt bud: 7.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:59 -
7198 Sockerskål
silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:11



