bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Bricka 13823413



*

nr 1382 3413


Bricka

Gefle, Eugen Trost, 1948. Längd: 51 cm


Konditionsrapport: missfärgad

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 mars 2021
kl 20:11:56


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/2 00:17:31 1      100 kr
1/3 19:32:25 2      150 kr
1/3 20:06:57 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka eugen trost gefle keramik svensk keramik svenska keramiker
  • 3088 Bricka
    nysilver. Längd: 61 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 april kl 20:41
  • 3447 Bricka
    teak med glasskålar. Diameter: 30 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 april kl 20:52
  • 3185 Monterbord med..
    mahogny, Tidigt 1900-tal. Längd: 77, djup: 47 cm, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    12 april kl 18:31




Ladda ner broschyr