SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Brevkniv 10245563
nr 1024 5563
Brevkniv
silver, Delvis förgylld, längd: 21, 1800-tal
Kondition: slitage på egg
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 14 mars 2016
kl 20:48:09
700 kr
900 kr
1.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver