UR & KLOCKOR / Bordsur / Bordsur 5605778
nr 560 5778
Bordsur
rokoko, på sockel, fodralet med sköldpadd och metallinläggningar s.k. boulleteknik. Urtavlan förgylld med reliefdekor samt siffror i emalj. Sign. Camus., höjd: 40 med sockel. Slitage
Utrop:
5.500 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 12 januari 2009
11/1 22:51:34
5.500 kr
12/1 15:53:20