KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14376600
nr 1437 6600
Nils Selander
(1877-1949), Sverige
87 st. Nils Selander (1877-1949), Porträtt. Signerade, Blandteknik, bildmått: 10x17 - 18x12 cm. Oramade
Nils Selander, svensk bildkonstnär född 1877, död 1949.
måndag 13 december 2021
kl 19:31:10