KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15103044

nr 1510 3044

Madeleine Pyk

(f. 1934), Sverige

Figurer. Signerad, daterad -66. Blandteknik, bildmått: 24x30 cm, yttermått inklusive ram: 37x42 cm

Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.

Utrop:

1.200 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 12 december 2022
kl 19:27:52

  • Tema
  • 12 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Madeleine Pyk

Läs mer om Madeleine Pyk