KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14776465

nr 1477 6465

Lennart Mörk

(1932-2007), Sverige

"Figaros bröllop. Signerad, 1980. Blandteknik, bildmått: 51x73 cm, yttermått inklusive ram: 70x88:

Lennart Mörk, svensk målare född i Falköping 1932, död 2007.

Utrop:

800 kr

Såld:

400 kr

måndag 4 juli 2022
kl 19:20:15

Lennart Mörk

Läs mer om Lennart Mörk