bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10289176



*

nr 1028 9176


Lars Lindeberg

(1925-2011), Sverige


Blandteknik, Lars Lindeberg, 1978, 24x32


Lars Lindeberg, svensk grafiker och målare född 1925, död 2011.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 mars 2016
kl 20:35:09


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/3 17:46:00 1      100 kr
28/3 20:30:09 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Lars Lindeberg

Lars Lindeberg, svensk grafiker och målare född 1925, död 2011.

Läs mer om Lars Lindeberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lars lindeberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 3620 Blandteknik
    Anette Englund (f. 1954), Sverige. "Transdans". Si..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    2 augusti kl 20:44
  • 8027 Blandteknik
    Catrin Johansson, "Zebracode". Tryck på plexiglas...//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    2 augusti kl 20:10
  • 8005 Blandteknik
    Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "Earth Spi..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    2 augusti kl 19:17
  • 8327 Blandteknik
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. Komposition. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    2 augusti kl 19:58
  • 8548 Blandteknik
    Frederic Wakim, Signerad, 64x49cm, yttermått inklu..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    2 augusti kl 18:34
  • 8568 Blandteknik
    Frederic Wakim, Signerad, figur, yttermått inklusi..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    2 augusti kl 19:06




Ladda ner broschyr