KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16064161

nr 1606 4161

Blandteknik

Kia Koponen, man. Signerad, daterad 2004, oramad, (bemålat tryck). Blandteknik på pannå, 46x38 cm

Utrop:

500 kr

måndag 18 mars 2024
kl 19:01:51

Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta