KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15221001

nr 1522 1001

Cristos Gianakos

(f. 1934), USA

Komposition. Signerad, blandteknik, daterad -87, "Parameter V". Bladets mått: 33x63 cm, yttermått inklusive ram: 47x76 cm

Cristos Gianakos, amerikansk bildkonstnär född 1934.

måndag 20 februari 2023
kl 18:41:08

Cristos Gianakos

Läs mer om Cristos Gianakos