KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15221001
nr 1522 1001
Cristos Gianakos
(f. 1934), USA
Komposition. Signerad, blandteknik, daterad -87, "Parameter V". Bladets mått: 33x63 cm, yttermått inklusive ram: 47x76 cm
Cristos Gianakos, amerikansk bildkonstnär född 1934.
måndag 20 februari 2023
kl 18:41:08