KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14954082

nr 1495 4082

Bertil Wallman

(1922-2003), Sverige

Signerad. Blandteknik. Bladets mått: 35x44cm, yttermått inklusive ram: 46x56cm

Bertil Wallman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1922, död 2003.

Utrop:

500 kr

måndag 10 oktober 2022
kl 19:37:23

Bertil Wallman

Läs mer om Bertil Wallman