KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14954082
nr 1495 4082
Bertil Wallman
(1922-2003), Sverige
Signerad. Blandteknik. Bladets mått: 35x44cm, yttermått inklusive ram: 46x56cm
Bertil Wallman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1922, död 2003.
Utrop:
500 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 19:37:23
Bertil Wallman
Läs mer om Bertil Wallman