KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14257097

nr 1425 7097

Bertil Damm

(1887-1942), Sverige

Blandteknik, 15 st, Signerade, Skisser Till Operan Hassan, yttermått inklusive ram: 37x45-47x71 cm

Bertil Damm, född 1887, död 1942, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 18 oktober 2021
kl 19:33:42

Bertil Damm

Läs mer om Bertil Damm