KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15327294
nr 1532 7294
August Malmström
(1829-1901), Sverige
2 st, August Malmström (1829-1901), Sign A M-m. Bladets mått: 11x14 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 23x32, resp. 12x9 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 29x23 cm. Signerad
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 april 2023
kl 20:01:48
100 kr
200 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
August Malmström
Läs mer om August Malmström