SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 13095644
nr 1309 5644
Bägare
silver, CG Hallberg, 1936, Delvis förgylld. Höjd: 17 cm. Vikt: 225 g
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 24 februari 2020
kl 20:24:58
1.000 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver