bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Armband 14954159



*

nr 1495 4159


Armband

3 st, silver, med olika stenar. Längd: 19-20cm, vikt: 27,2g


Utrop:

600 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 oktober 2022
kl 19:21:50


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/10 07:45:48 1      300 kr
8/10 17:45:57 2      350 kr
9/10 19:56:14 3      600 kr
10/10 14:10:20 4      500 kr
10/10 14:10:20 3      600 kr (Budbetjänt)
10/10 19:07:06 5      700 kr
10/10 19:08:08 6      900 kr
10/10 19:10:07 5      900 kr
10/10 19:10:07 6      900 kr (Budbetjänt)
10/10 19:11:02 5      1.000 kr
10/10 19:13:02 6      1.100 kr
10/10 19:16:50 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Silver
Metalliskt grundämne; Ag. Halten av silver angavs förr i lod, lödighet; 1 lod=1/16. Numera anges silverhalten i tusendelar. Verksilver har proportionen 830/1000 och sterlingsilver (eller engelskt silver) håller 925/1000.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: armband olika stenar silver smycken vintage ädelmetall
  • 3187 Armbandsur
    Certina, DS Stella, datum, pärlemo. Diameter: 33 m..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    28 november kl 18:46
  • 4037 Armbandsur
    Herrur Tissot Seastar, refnr: 41501-42501,1960-tal..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    28 november kl 20:20
  • 4493 Damarmbandsur
    14k guld. Regi, armband i gulddoublé. Diameter: 2,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    28 november kl 18:43




Ladda ner broschyr