GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Argenta 6445250
*
nr 644 5250
Argenta
12 delar. (en med nagg)
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2010
kl 17:24:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/6 17:19:59
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta en med nagg filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar wilhelm kåge
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
*
Argenta
nr 644 5250
Argenta
12 delar. (en med nagg)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/6 17:19:59 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta en med nagg filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar wilhelm kåge
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45



