KONST / Oljemålningar / Akvareller + olja 9133326
*
nr 913 3326
Else Uhlmann
(f. 1949), Sverige
Akvareller + olja , 6 st, Else Uhlmann (f. 1949), bland annat 17 x 11
Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2014
kl 18:17:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 21:30:20
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Else Uhlmann
Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.
Läs mer om Else Uhlmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller else uhlmann olja oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Else Uhlmann
Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.
Läs mer om Else Uhlmann
nr 913 3326
Else Uhlmann
(f. 1949), Sverige
Akvareller + olja , 6 st, Else Uhlmann (f. 1949), bland annat 17 x 11
Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/9 21:30:20 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Else Uhlmann
Else Uhlmann, svensk mÃ¥lare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.Läs mer om Else Uhlmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller else uhlmann olja oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



