KONST / Oljemålningar / Akvareller + olja 9133326
*
nr 913 3326
Else Uhlmann
(f. 1949), Sverige
Akvareller + olja , 6 st, Else Uhlmann (f. 1949), bland annat 17 x 11
Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2014
kl 18:17:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 21:30:20
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Else Uhlmann
Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.
Läs mer om Else Uhlmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller else uhlmann olja oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
*
Else Uhlmann
Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.
Läs mer om Else Uhlmann
nr 913 3326
Else Uhlmann
(f. 1949), Sverige
Akvareller + olja , 6 st, Else Uhlmann (f. 1949), bland annat 17 x 11
Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 21:30:20 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Else Uhlmann
Else Uhlmann, svensk mÃ¥lare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.Läs mer om Else Uhlmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller else uhlmann olja oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00