KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15054025

nr 1505 4025

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Akvareller, 2 st, Stockholmsmotiv, 24x35 cm, yttermått inklusive ram: 27x37 cm, akvarell. Signerad

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

måndag 28 november 2022
kl 19:20:27

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström