KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14367029

nr 1436 7029

Rune Rockström

(1898-1983), Sverige

"Stugor i sol", Gamla Lundagatan. Akvarell, bildmått: 28x34, yttermått inklusive ram: 42x47 cm. Signerad

Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 6 december 2021
kl 20:28:04

6/12 13:38:07 1      Vinnande bud

Rune Rockström

Läs mer om Rune Rockström