KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13901010

nr 1390 1010

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Akvarell, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, daterad 1947, "Majkväll i Kungälv". Motivet: 38x57cm, yttermått inklusive ram: 53x72cm, akvarell

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 12 april 2021
kl 20:49:03

12/4 20:44:03 1      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman