KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16449287
nr 1644 9287
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Landskap med vattendrag. Signerad. Akvarell, bildmått: 76x56 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 23 september 2024
kl 18:30:51
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg