KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16894257

nr 1689 4257

Göran Strååt

(1913-1994), Sverige

Signerad, komposition. Akvarell, bildmått: 19x14 cm, yttermått inklusive ram: 36x29

Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 24 mars 2025
kl 19:49:35

24/3 19:08:20 1      Vinnande bud
24/3 19:12:25 1      justering av budtak

Göran Strååt

Läs mer om Göran Strååt