KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14222032
nr 1422 2032
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Signerad. Akvarell, bildmått: 14x23cm, yttermått inklusive ram: 26x33cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:03:42
23/9 13:06:19
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström