KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14222032

nr 1422 2032

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Signerad. Akvarell, bildmått: 14x23cm, yttermått inklusive ram: 26x33cm

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

100 kr

måndag 27 september 2021
kl 18:03:42

23/9 13:06:19 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 27 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström